Вже проголосували 50% виборців (станом на 14.30 годину)

Вже проголосували 50% виборців (станом на 14.30 годину)

Згідно аналізу попередньої інформації з дільниць Снітківської (Мурованокуриловецький район), Багриновецької (Літинський район), Клекотинської (Шаргородський район), Чернятинської (Калинівський район), Серебринецької (Могилів-Подільський район) сільських рад в обід проголосували, в середньому майже половина виборців.

Позиція партії друкуватиДрукувати

Вибори Президента

Єдиний Центр провів моніторинг виборів
2010-01-19 09:38:00

Єдиний Центр провів моніторинг виборів

Єдиноцентристи Вінницької обласної організації Єдиного Центру провели моніторинг ходу голосування під час першого туру виборів Президента України щодо дотримання виборчого законодавства та недопущення фальсифікацій.

За ініціативи єдиноцентристів в області було створено Громадсько-політичну раду «Вінниччина – за чесні та прозорі вибори», до складу якої увійшли майже три десятки політичних партій та громадських організацій різного спрямування.
Під час першого туру виборів Президента України представники цієї Ради провели моніторинг ходу виборів в області.
Член Президії Вінницької обласної організації Кавунець Андрій Зазначає: «Однією з головних проблем під час виборів стали помилки в виборчих списках. Причому помилки ці носили системний характер і повторювались практично на всіх дільницях, які були нами перевірені. Це стосується, в першу чергу, відсутності в списках молоді 1990 – 1992 років народження, які мали голосувати вперше. Також частими були випадки, коли студенти ВНЗ, які закінчили навчання та виїхали з гуртожитків, досі включені в списки виборців по минулому місцю проживання. Це фактично позбавило їх можливості проголосувати. І відсоток таких помилок досить значний – є вони на кожній дільниці, а на одній з дільниць кількість не виписаних студентів по закінченню навчання склала 150 осіб, натомість 115 студентів перших років навчання звернулось з заявами про те, що їх не включено до списку виборців. Загалом помилки по цій дільниці склали практично до 20 % від списку. Така ситуація є неприпустимою, і особи, відповідальні за формування Державного реєстру виборців, мають терміново виправляти ситуацію».
Висказав свої зауваження і заступник Голови Вінницької обласної організації Єдиного Центру Олексій Гаврилов: «На жаль, професійний рівень керівництва ДВК був недостатнім. Серйозне питання щодо формування додаткових списків голосуючих було ними вивчено недостатньо, що призвело навіть до виявлених фактів включення виборців в списки навіть в день голосування, що є порушенням виборчого законодавства.
З іншого боку, можу відзначити досить низький рівень свідомості громадян – значна частина не перевірила свою наявність в списках, що в поєднанні з недоліками в формуванні списків не дало можливості досить значному відсотку виборців проголосувати. А ті, хто все-таки вирішили відстояти своє виборче право в суді в день виборів, стикнулись з величезними чергами і не змогли отримати відповідне судове рішення. На дільниці повернулись з судів для голосування практично одиниці – по 1-2 чоловіка на дільницю. А деякі виборці скаржились, що судові інстанції почали відсилати виборців в районні адмінсуди, які не мали відповідних повноважень по врегулюванню даного питання. Тому питанням підготовки членів ДВК до другового туру голосування та виправленням реєстру виборців потрібно терміново та детально займатись».

 

Останні новинивсі

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"