Вже проголосували 50% виборців (станом на 14.30 годину)

Вже проголосували 50% виборців (станом на 14.30 годину)

Згідно аналізу попередньої інформації з дільниць Снітківської (Мурованокуриловецький район), Багриновецької (Літинський район), Клекотинської (Шаргородський район), Чернятинської (Калинівський район), Серебринецької (Могилів-Подільський район) сільських рад в обід проголосували, в середньому майже половина виборців.

Позиція партії друкуватиДрукувати

Виборче законодавство

Сергій Татусяк: Важливо не коли пройдуть місцеві вибори, а за якою системою вони відбудуться
2010-02-23 09:38:00

Сергій Татусяк: Важливо не коли пройдуть місцеві вибори, а за якою системою вони відбудуться

Голова Вінницької обласної організації Єдиного Центру Сергій Татусяк вважає, що рішення, яке прийняла Верховна рада про скасування місцевих виборів 30 травня було політичним, а не правовим, і не вирішує головної проблеми – формування місцевих рад за новим, професійним принципом.

«Відмінивши вибори 30 травня, Верховна Рада створила правову колізію, оскільки відповідно до Конституції весною 2010 року мали відбутись вибори сільських, селищних та міських голів, - зазначає Сергій Татусяк. – Але це вже не перше рішення Верховної Ради, яке суперечить нормам Конституції, адже ще в минулому, 2009 році, парламент вже переносив чергові вибори голів територіальних громад з березня на травень. А що стосується виборів депутатів місцевих рад, то вони відповідно до Конституції мають відбутись в 2011 році. Ми неодноразово наголошували на необхідності внесення змін в Конституцію для вирішення проблеми розбіжностей в термінах обрання голів громад та депутатів місцевих рад і забезпечення можливості їх нормальної співпраці. Але через політичні розрахунки, коли депутати Верховної Ради керуються принципом «вигідно чи не вигідно проводити вибори», страждають насамперед інтереси місцевих громад, які не можуть обрати нову, ефективну владу. 
 

Єдиний Центр послідовно виступав за те, щоб змінити систему виборів на місцях. Ми обговорювали необхідність таких змін з депутатами місцевих рад, головами громад та громадськістю і напрацювали принципову позицію – місцеві вибори депутатів повинні проходити за новою виборчою системою, яка передбачає відкриті виборчі списки, причому одночасно з обранням голів відповідних територіальних громад».

Єдиний Центр неодноразово пропонував необхідні зміни до виборчого законодавства. Ще 10 грудня 2009 року депутати від Єдиного Центру Ігор Кріль та Леся Оробець зареєстрували Проект Закону про внесення змін та доповнень до Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" , який стосувався запровадження на місцевих виборах відкритих списків кандидатів у депутати. На жаль, прийняття цього закону, який забезпечив би формування професійного депутатського корпусу на місцях, в черговий раз переноситься на невідомий термін, а реальна реформа виборчого законодавства підміняється неефективними, суто політичними рішеннями.

 

Останні новинивсі

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"