Вже проголосували 50% виборців (станом на 14.30 годину)

Вже проголосували 50% виборців (станом на 14.30 годину)

Згідно аналізу попередньої інформації з дільниць Снітківської (Мурованокуриловецький район), Багриновецької (Літинський район), Клекотинської (Шаргородський район), Чернятинської (Калинівський район), Серебринецької (Могилів-Подільський район) сільських рад в обід проголосували, в середньому майже половина виборців.

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Щоб «відкрити» «закриті» виборчі списки, потрібно змінити законодавство до 17 січня
2009-12-11 15:16:00

Щоб «відкрити» «закриті» виборчі списки, потрібно змінити законодавство до 17 січня

Підвищити ефективність влади та відповідальність політиків перед суспільством можливо. Навіть до 17 січня – до виборів Президента України. Принаймні, так вважають в Єдиному центрі, який відкрито виступає проти закритих виборчих списків. Саме про недосконалість системи виборів йшлося на прес-конференції третього грудня.

Голова Вінницької обласної організації Єдиного Центру Сергій Татусяк та заступник голови Єдиного Центру Людмила Денисюк закликали осередки політичних партій приєднатись до звернення щодо необхідності внесення змін у законодавство з метою забезпечення голосування за відкритими партійними списками.
- Це турбує не тільки політичну еліту, яка визнала, що діюча система не спроможна формувати ефективну владу, - переконаний Сергій Татусяк. - Кожен політик, який хоче мати місце під владою розпочав дискусію про згубну систему закритих списків. Читаючи програми кандидатів, знаходимо, що сьогодні треба змінити виборчу систему і до Верховної Ради, і до місцевих рад. Зокрема, Тимошенко зазначає, що депутати всіх рівнів вибиратимуться за відкритими списками і закріплюватимуться за округами - люди повинні знати кого вони обирають. Так само пропонують Литвин, Яценюк… Єдине, що Ющенко до ВР – відкриті списки, а до місцевих рад – мажоритарка. Думаю, саме тепер - до виборів потрібно приймати зміни у виборчому законодавстві, бо пам’ятаємо як швидко гасла забувають після виборів. До того ж, уся цивілізована Європа закликає Україну до таких змін.
Як відомо, 22 серпня у Вінниці відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Реформування місцевого самоврядування України відповідно до Європейської хартії місцевого самоврядування», організована Міжнародним Товариством «Україна – Польща – Німеччина». Тоді було прийняте звернення до Парламентської асамблеї Ради Європи щодо змін виборчого законодавства України. Лист-відповідь ПАРЄ уже надіслала Президенту України та голові ВР. Окрім того, делегація Парламентської асамблеї Ради Європи, яка днями вивчала ситуацію в Україні, висловлює стурбованість зменшенням суспільної довіри електорату, чиї великі надії на швидкі зміни залишилися невиправданими.
«Як наслідок, зростає політичний цинізм. Делегація стурбована сильними взаємозв'язками між політичними й фінансовими течіями. Політична боротьба, на думку багатьох, вважається боротьбою осіб, амбіцій і фінансових інтересів, а не змаганням політичних платформ та ідей», - наголошується у заяві європейських експертів. Також у ПАРЄ підкреслюють: незважаючи на неодноразові рекомендації Ради Європи, українське виборче законодавство ще не повною мірою відповідає стандартам Ради Європи. Запропоновані раніше доповнення до відповідного законодавства стали кроком назад в окремих аспектах виборчого законодавства. Делегація пропонує політичним партіям в Україні привести виборче законодавство у відповідність до стандартів Ради Європи до наступних виборів.
А ще у березні Єдиний центр вніс до парламенту Виборчий кодекс, який передбачав запровадження виборчих списків та впорядкування усього виборчого процесу в Україні – президентських, парламентських та місцевих виборів. Утім, Верховна Рада продовжує ігнорувати потребу суспільства змінити виборче законодавство. За словами Сергія Пилиповича, аби прискорити цей процес, Єдиний центр ініціює протягом двох тижнів провести «круглі столи» і вийти з вимогою до кандидатів у Президенти, голів фракцій у парламенті, щоб вибори рад в 2010 році відбулись вже за новою, ефективною системою з відкритими партійними списками.

Тижневик Вінницької обласної ради «Вінниччина», 9 грудня 2009 року

 

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"