Вже проголосували 50% виборців (станом на 14.30 годину)

Вже проголосували 50% виборців (станом на 14.30 годину)

Згідно аналізу попередньої інформації з дільниць Снітківської (Мурованокуриловецький район), Багриновецької (Літинський район), Клекотинської (Шаргородський район), Чернятинської (Калинівський район), Серебринецької (Могилів-Подільський район) сільських рад в обід проголосували, в середньому майже половина виборців.

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Розвиток місцевого самоврядування - у руках громад
2009-04-24 14:22:00

Розвиток місцевого самоврядування - у руках громад

Сергій Татусяк, член Бюро Асоціації FР-АР, голова Вінницької обласної організації Єдиного Центру: «Не винаходити велосипед, а скористатися європейським досвідом»

Україну до Європейської Асоціації колишніх членів парламентів держав - членів Ради Європи та Євросоюзу було прийнято зовсім недавно - лише рік тому, і протягом цього часу ми ефективно працювали, знайшовши контакт з усіма членами бюро цієї громадської організації - тими людьми, які рухають її історію. Після обрання нового президента Асо¬ціації (у березні минулого року) робота активізувалася. Нині FР-АР представляє Каміль Дімер (Люксембург) - досвідчена людина, яку добре знають у Європі. За цей рік пан Дімер ефективно попрацював з Європарламентом, з усіма європейськими структурами в питаннях посилення співпраці Асоціації з європейськими інститутами. І вже відчувається певний поступ з боку Європарламенту у фінансуванні деяких програм FР-АР.
Як на мене, важливим є також те, що в Асоціацію об’єднано людей, які мають життєвий досвід і пройшли неабияку школу в органах влади. Це - колишні парламентарії країн Євросоюзу, екс-члени Європарламенту, колишні голови парламентів, екс-президенти країн. Одним словом, це - еліта. Вражає їхня активна позиція: незважаючи на вік, вони завжди активно порушують найрізноманітніші проблеми - і щодо конституції Європарламенту, і щодо переваги прямих виборів і прямих референдумів, одне слово - обговорюють усі важливі питання, що стосуються життя Європи. Свої пропозиції і напрацювання «ветерани» надсилають до Європарламенту та Європейської комісії.
За рік, що минув, ми взяли участь фактично в усіх заходах Асоціації. Особисто я активно працював також з іншими громадськими організаціями, щоб висловити нашу позицію і надіслати пропозиції до Асоціації, до Брюсселя.
Приємно, що нашу діяльність за минулий рік оцінено високо, про що у своєму річному звіті сказав президент FР-АР.
Ми ухвалили також план роботи на рік. Наступні засідання Бюро Асоціації відбудуться в Люксембургу (у червні) та Лісабоні (у жовтні). Розглядатиметься питання ролі й статусу колишніх парламентаріїв у Європі, адже багато людей з величезним досвідом залишаються поза активною законотворчою діяльністю. На ці потужні колоквіуми від кожної країни приїдуть по 8 осіб.
Дуже приємно також те, що колеги підтримали наші пропозиції і 2010 року такий самий колоквіум буде проведено в Україні. Можливе питання для обговорення - адаптація нашого законодавства України до європейського.
Переконаний, що певні кроки на той час уже буде зроблено. Скажімо, наші колеги у Європі не розуміють, чому в нас така дивна модель місцевого самоврядування і коли ми вже дійдемо консенсусу в питанні управління владою на місцях. А проте нам нічого не треба вигадувати: у сусідній Польщі маємо європейську модель, яка виправдала себе. Всі члени територіальної громади відповідально ставляться до виборів депутатського корпусу і керівника громади. Вони знають, що на них працює тільки влада місцева. Левова частка повноважень і фінансового ресурсу залишається безпосередньо на місцях, та ще й дотує центр. Це європейська практика. А ми намагаємося моделювати щось своє. Я вважаю, що ми мусимо адаптувати своє самоврядування до Європейської хартії. Адже ми ратифікували її ще в 1997 році, але законодавчо так і не затвердили.
На жаль, політична еліта не зацікавлена в тому, щоб передати повноваження територіальній громаді. Найголовніше, вона боїться активності громад. І ситуацію в цій сфері не вдасться змінити, якщо люди не займуть активної позиції. Особливо - депутати сільських, селищних, міських рад. Натомість ми експериментуємо: передаємо повноваження то парламентові, який має вирішити, чи проводити місцеві вибори, то президентові, то Кабміну.
Намагаючись зрушити справу з мертвої точки, ми спільно з Депутатським клубом «Парламент», Товариством «Україна - Польща - Німеччина» проведемо цього року у Вінниці міжнародну конференцію щодо реформування місцевого самоврядування. Запрошуємо представників з Франції, Німеччини, Великої Британії, Іспанії, які мають надзвичайно вагомий досвід самоврядування. Основне питання - децентралізація влади.
Учасники засідання Генеральної Асамблеї FР-АР виявили надзвичайний інтерес до України, особливо - до виступу Леоніда Макаровича Кравчука, який поінформував про стан справ у нашій державі, про політичну ситуацію, перспективи і водночас попросив підтримки в питанні входження України до Євросоюзу. Сприйняття було чудове, наші колеги з Європи одностайно підтримали рішення Асамблеї щодо проведення у 2010 році європейського семінару FР-АР в місті Києві. Ми відчули значний поступ у ставленні до України навіть порівняно з минулим роком. За цей рік громадська організація Депутатський клуб «Парламент» так попрацювала, що наші закордонні друзі почали вболівати за нас, за Україну.
За матеріалами часопису Депутатського клубу «Парламент» «Народний Депутат» №4(52) за квітень 2009 року.

 

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"